NRD Начало
Петък, 25 Октомври 2024
Начало Творчески отражения „Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
531
Творчески отражения

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите. През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И

| 24 Октомври 2024, 20:52 ч.
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
Снимка © Организатори / Schoenbrunn Palace Orchestra

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

Китаристът на група "Рейдиохед" Джони Грийнууд е приет вчера в болница, в спешно отделение, съобщи ДПА.

Музикантът, който е на 52 години, е бил на турне с група "Смайл" заедно с певеца от "Рейдиохед" Том Йорк и барабаниста Том Скинър. Групата вече прекъсна европейското си турне.

Група "Смайл" обясни, че Грийнууд е болен сериозно, но "скоро ще се прибере у дома". Лекарите обаче му препоръчват почивка. Всички, купили си билети за концертите, могат да получат обратно парите си. 

"Преди няколко дни Джони разви сериозна инфекция, която наложи спешно болнично лечение, а част от него - в интензивното отделение", обясни група "Смайл" в социалната мрежа Екс. "За щастие той вече е вън от опасност и скоро ще се завърне у дома. Медицинският екип, който отговаря за грижите за Джони, ни инструктира да отменим всички ангажименти и той да има време да се възстанови напълн

Изложба в Градската художествена галерия в Стара Загора за първи път ще представи единствената известна до момента оригинална медна плоча, гравирана от Никола Попов. Тя ще бъде показана в експозицията „Щрихи и състояния”, представяща живота и творчеството на родения в Стара Загора първи български академично школуван гравьор Никола Попов (1868? – 1954).Това съобщават на официалния сайт на културната институция.

Образът на княз Фердинанд се разпознава върху повърхността на медната плоча. Днес това произведение на изкуството е част от колекцията на Румен Манов. 

Близо 160 години след рождението му, българският гравьор Никола Попов се завръща в родния си край, за да се срещне чрез своето творчество със следващите поколения. Изложбата на галерия „Лоранъ” с куратор Елисавета Станчева, показана през есента на 2023 г. в София, гостува в родния град на художника, като е об

Артисти от три континента и български майстори на занаятите си дават среща във второто издание на Jazz and Art Festival в троянското село Орешак.

От 11 до 14 юли музиканти от Куба, Сърбия, България, Аржентина, Бразилия, Китай и Франция делят една сцена сред откритите площи на Националното изложение на художествените занаяти и изкуствата в Орешак. През първите две вечери за публиката свириха и пяха бразилецът Уил Сант, Джазтет-Троян, сърбинът Матея Йездич и неговия бенд, Mike Sax & Key и кубинската група Septeto Nabori.

„Идеята за този фест дойде от това, че красивата музика и изкуството винаги вървят ръка за ръка. Нашата програма ще продължи с Биг бенда на Велико Търново, Морова, Карен Соуза и великият Васил Петров“, каза Камен Хасъмски, създател на фестивала.

Част от програмата на фестивала са и разнообразни работилници, свързани с характерни за региона з

Изложба на покойния Борислав Борозанов ще бъде открита в столичната „Галерия 88“. Вернисажът е на 26 септември, изложбата може да се разгледа до 31 октомври, съобщиха домакините на събитието .

„В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен - все едно снимам собствения си живот. Като автопортрет, който се движи във времето“, казва авторът, цитиран от организаторите на изложбата.

„Изложбата е изключителна, невероятна изложба в черно-бяло“, коментират от екипа на галерията.

Седем български игрални филма ще бъдат прожектирани в киното на Португалската филмотека в Лисабон през октомври. Това съобщават от Българската национална филмотека (БНФ).

Първата прожекция е на 9 октомври, когато ще бъде показан „Козият рог“ (1972 г.) на режисьора Методи Андонов.

Следват „Лачените обувки на незнайния войн“ (1979 г., реж. Рангел Вълчанов), „Всичко е любов“ (1979 г., реж. Борислав Шаралиев), „Куче в чекмедже“ (1982 г., реж. Димитър Петров), „А бяхме млади“ (1961 г., реж. Бинка Желязкова) и „Отклонение“ (1967 г., реж. Гриша Островски; Тодор Стоянов).

Ще бъде прожектирана и дигиталната реставрация на „Морето“ (1967 г., реж. Петър Донев).

Филмите ще бъдат показани от 35-милиметрови филмови копия на БНФ.

По-рано тази година шест реставрации на класичес

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални перли е дворцовият оркестър „Виена Шьонбрун оркестра“. Сред инструментите на оркестъра е цигулка, изработена през 1697 г. от знаменития италиански майстор Карло Джузепе Тесторе.

Дворецът „Шьонбрун“ е сред най-емблематичните забележителности на Виена и ежегодно привлича над 3 милиона посетители. Там е и първото изпълнение на шестгодишния Волфганг Амадеус Моцарт пред императрица Мария Тереза. И днес дворецът продължава да бъде място за престижни музикални събития и концерти на „Виена Шьонбрун оркестра“.

В състава на оркестъра участват музиканти от различни страни. Всички те или са израснали във Виена, или са получили там своето музикално образование. Сред тях блестят и българските таланти, като Таня Джарова-Салюстио – концертмайстор от 1999 г. , флейтистите – Борис Липов и Венцислав Кандев, както и перкусионистът Светлозар Димитров, виолистката Пламена Иванова и пианистката Десислава Атанасова.

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Румен Статков подрежда нова изложба в галерия „Нирвана“.

Експозицията е озаглавена „Танц“ и ще бъде открита на 17 октомври, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че експозицията е част от цикъла „Капризен вихър от щрихи".

„Уловени мигове от движението на фигури, съществуващи в мрежата. В нашето съзнание танцът и движението са неразривно свързани. Движението е нематериално състояние на материята. Миг от живота ни. И тъй като нещо, което се движи е живо - да го приемем, като знак за живот. Живот, който можем да превърнем в свой красив танц с ритъма на разума и любовта“, казват те.

Румен Статков е роден през 1961 г. в Бургас. Завършва Художествената гимназия в София, а през 1990 г. и Художествената академия при проф. Петър Чуклев. Рисува живопис, стенопис, стъклопис, графика, пастел, акварел, моли

Драматичният театър в Търговище започва новия творчески сезон с комедията „Брак по спешност“.

От екипа обявяват темата „Духът“ като водеща нишка в предстоящите постановки, съобщиха от ръководството на културната институция. 

Под режисурата на Надя Асенова и с участието на звездния гост Мая Бежанска, търговищката публика ще се потопи в един свят, където смехът и размисълът вървят ръка за ръка.

С авторския си спектакъл „Брак по спешност“ Надя Асенова представя наболели проблеми на съвременния живот, където бързият ритъм и стремежът към материалното често засенчват истинските човешки ценности. Комедията разказва история за търсенето на смисъл и автентични връзки в един свят, доминиран от бездушие.

„Брак по спешност“ е само началото на едно вълнуващо пътешествие в света на театъра. Под мотото „Духът

След изключителния си старт миналия уикенд хорър комедията "Бийтълджус Бийтълджус" на режисьора Тим Бъртън запази челната си позиция в боксофис класацията на Северна Америка, съобщават Асошиейтед прес и АФП. 

След силния дебют с приходи от 110 милиона долара в домашния боксофис, дългоочакваното продължение на филма "Бийтълджус" от 1998 г. отново е на първо място, след като през втория си уикенд по кината в САЩ и Канада реализира постъпления в размер на 51,6 милиона долара.

Общите глобални приходи от филма, чийто актьорски състав включва Майкъл Кийтън, Уинона Райдър, Катрин О`Хара, Моника Белучи, Джена Ортега, Уилям Дефо, Джъстин Теру и други, възлизат на 264,3 милиона долара.

На второ в северноамериканския боксофис с 11,5 милиона долара е хорърът "Мълчанието е злото" с Джеймс Макавой и Макензи Дейвис. 

Следва "Дедпул & Върколака" с 5,2 милиона

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Няколко премиери очакват зрителите в „Топлоцентрала“
Чилийският колектив Cuerpo Sur, който създава поетични и ангажирани творби, в пряк контакт с реалността на своята държава, е водещ акцент в програмата на „Топлоцентрала&ldquo ...
Актьорът Том Холанд разкри, че снимките на четвъртата част от поредицата „Спайдър-мен“ започват следващото лято
Актьорът Том Холнад разки по време на участието си във "Вечерното шоу на Джими Фалън", че четвърти филм за „Спайдър-мен“ ще се снима и вече има начална дата на продукци ...
Шесто издание на фестивала „Танцови маршрути“
Фестивалът „Танцови маршрути” започва във Варна на 25 октомври, съобщават организаторите от Варна денс театър. Неговото шесто издание ще предложи срещи със съвременния ...
Изложба на японските изкуства кири-е и икебана ще бъде показана в Триъгълната кула на Сердика
Изложба на две японски изкуства – кири-е и икебана ще бъде показана в Триъгълната кула на Сердика (филиал на Регионалния исторически музей - София). Експозицията „Приро ...
(Не)Случайна среща със Стефан Гълъбов и Никола Станчев
Изложба живопис и скулптура на Стефан Гълъбов и Никола Станчев ще бъде представена в столичната галерия „Леседра“. Експозицията е озаглавена „(Не)Случайна среща&l ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата "Жорж Папазов, когото (не) познаваме" е посветена на 130 години от рождението на художника
Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но непризнат у нас приживе. Художникът Жорж Папазов – познатият и непознатият. Това представя изло ...
Белградската рок група Van Gogh пристига за първи път в България
Белградската рок група Van Gogh пристига за първи път в България – на 17 декември в залата на ул. „Пиротска“ 5, съобщават организаторите. Припомнят, че гостите о ...
Филмът „Обединителят“ за цар Борис Трети беше представен в Националната галерия
Филмът „Обединителят“, посветен на 130-годишнината от рождението на цар Борис Трети, беше представен днес в Двореца на Националната художествена галерия. Автор на прод ...
Пианистът Иван Мелон Люис изнася единствения джаз концерт на „Пиано екстраваганца” тази година
Пианистът Иван Мелон Люис изнася единствения джаз концерт на „Пиано екстраваганца” тази година – на 31 октомври в Sofia Live Club. Музикантът има седем издадени ...
Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ бяха представени в Музея на хумора и сатирата
Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ бяха представени в залите на Музея на хумора и сатирата в Габрово.  Експозициите са подредени на втория и четвъ ...
Тикер в 00:00 ч.
Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но н ...
Начало Творчески отражения
531
Творчески отражения

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.

| 24 Октомври 2024, 20:52 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
Снимка © Организатори / Schoenbrunn Palace Orchestra

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

Китаристът на група "Рейдиохед" Джони Грийнууд е приет вчера в болница, в спешно отделение, съобщи ДПА.

Музикантът, който е на 52 години, е бил на турне с група "Смайл" заедно с певеца от "Рейдиохед" Том Йорк и барабаниста Том Скинър. Групата вече прекъсна европейското си турне.

Група "Смайл" обясни, че Грийнууд е болен сериозно, но "скоро ще се прибере у дома". Лекарите обаче му препоръчват почивка. Всички, купили си билети за концертите, могат да получат обратно парите си. 

"Преди няколко дни Джони разви сериозна инфекция, която наложи спешно болнично лечение, а част от него - в интензивното отделение", обясни група "Смайл" в социалната мрежа Екс. "За щастие той вече е вън от опасност и скоро ще се завърне у дома. Медицинският екип, който отговаря за грижите за Джони, ни инструктира да отменим всички ангажименти и той да има време да се възстанови напълн

Изложба в Градската художествена галерия в Стара Загора за първи път ще представи единствената известна до момента оригинална медна плоча, гравирана от Никола Попов. Тя ще бъде показана в експозицията „Щрихи и състояния”, представяща живота и творчеството на родения в Стара Загора първи български академично школуван гравьор Никола Попов (1868? – 1954).Това съобщават на официалния сайт на културната институция.

Образът на княз Фердинанд се разпознава върху повърхността на медната плоча. Днес това произведение на изкуството е част от колекцията на Румен Манов. 

Близо 160 години след рождението му, българският гравьор Никола Попов се завръща в родния си край, за да се срещне чрез своето творчество със следващите поколения. Изложбата на галерия „Лоранъ” с куратор Елисавета Станчева, показана през есента на 2023 г. в София, гостува в родния град на художника, като е об

Артисти от три континента и български майстори на занаятите си дават среща във второто издание на Jazz and Art Festival в троянското село Орешак.

От 11 до 14 юли музиканти от Куба, Сърбия, България, Аржентина, Бразилия, Китай и Франция делят една сцена сред откритите площи на Националното изложение на художествените занаяти и изкуствата в Орешак. През първите две вечери за публиката свириха и пяха бразилецът Уил Сант, Джазтет-Троян, сърбинът Матея Йездич и неговия бенд, Mike Sax & Key и кубинската група Septeto Nabori.

„Идеята за този фест дойде от това, че красивата музика и изкуството винаги вървят ръка за ръка. Нашата програма ще продължи с Биг бенда на Велико Търново, Морова, Карен Соуза и великият Васил Петров“, каза Камен Хасъмски, създател на фестивала.

Част от програмата на фестивала са и разнообразни работилници, свързани с характерни за региона з

Изложба на покойния Борислав Борозанов ще бъде открита в столичната „Галерия 88“. Вернисажът е на 26 септември, изложбата може да се разгледа до 31 октомври, съобщиха домакините на събитието .

„В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен - все едно снимам собствения си живот. Като автопортрет, който се движи във времето“, казва авторът, цитиран от организаторите на изложбата.

„Изложбата е изключителна, невероятна изложба в черно-бяло“, коментират от екипа на галерията.

Седем български игрални филма ще бъдат прожектирани в киното на Португалската филмотека в Лисабон през октомври. Това съобщават от Българската национална филмотека (БНФ).

Първата прожекция е на 9 октомври, когато ще бъде показан „Козият рог“ (1972 г.) на режисьора Методи Андонов.

Следват „Лачените обувки на незнайния войн“ (1979 г., реж. Рангел Вълчанов), „Всичко е любов“ (1979 г., реж. Борислав Шаралиев), „Куче в чекмедже“ (1982 г., реж. Димитър Петров), „А бяхме млади“ (1961 г., реж. Бинка Желязкова) и „Отклонение“ (1967 г., реж. Гриша Островски; Тодор Стоянов).

Ще бъде прожектирана и дигиталната реставрация на „Морето“ (1967 г., реж. Петър Донев).

Филмите ще бъдат показани от 35-милиметрови филмови копия на БНФ.

По-рано тази година шест реставрации на класичес

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални перли е дворцовият оркестър „Виена Шьонбрун оркестра“. Сред инструментите на оркестъра е цигулка, изработена през 1697 г. от знаменития италиански майстор Карло Джузепе Тесторе.

Дворецът „Шьонбрун“ е сред най-емблематичните забележителности на Виена и ежегодно привлича над 3 милиона посетители. Там е и първото изпълнение на шестгодишния Волфганг Амадеус Моцарт пред императрица Мария Тереза. И днес дворецът продължава да бъде място за престижни музикални събития и концерти на „Виена Шьонбрун оркестра“.

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Румен Статков подрежда нова изложба в галерия „Нирвана“.

Експозицията е озаглавена „Танц“ и ще бъде открита на 17 октомври, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че експозицията е част от цикъла „Капризен вихър от щрихи".

„Уловени мигове от движението на фигури, съществуващи в мрежата. В нашето съзнание танцът и движението са неразривно свързани. Движението е нематериално състояние на материята. Миг от живота ни. И тъй като нещо, което се движи е живо - да го приемем, като знак за живот. Живот, който можем да превърнем в свой красив танц с ритъма на разума и любовта“, казват те.

Румен Статков е роден през 1961 г. в Бургас. Завършва Художествената гимназия в София, а през 1990 г. и Художествената академия при проф. Петър Чуклев. Рисува живопис, стенопис, стъклопис, графика, пастел, акварел, моли

Драматичният театър в Търговище започва новия творчески сезон с комедията „Брак по спешност“.

От екипа обявяват темата „Духът“ като водеща нишка в предстоящите постановки, съобщиха от ръководството на културната институция. 

Под режисурата на Надя Асенова и с участието на звездния гост Мая Бежанска, търговищката публика ще се потопи в един свят, където смехът и размисълът вървят ръка за ръка.

С авторския си спектакъл „Брак по спешност“ Надя Асенова представя наболели проблеми на съвременния живот, където бързият ритъм и стремежът към материалното често засенчват истинските човешки ценности. Комедията разказва история за търсенето на смисъл и автентични връзки в един свят, доминиран от бездушие.

„Брак по спешност“ е само началото на едно вълнуващо пътешествие в света на театъра. Под мотото „Духът

След изключителния си старт миналия уикенд хорър комедията "Бийтълджус Бийтълджус" на режисьора Тим Бъртън запази челната си позиция в боксофис класацията на Северна Америка, съобщават Асошиейтед прес и АФП. 

След силния дебют с приходи от 110 милиона долара в домашния боксофис, дългоочакваното продължение на филма "Бийтълджус" от 1998 г. отново е на първо място, след като през втория си уикенд по кината в САЩ и Канада реализира постъпления в размер на 51,6 милиона долара.

Общите глобални приходи от филма, чийто актьорски състав включва Майкъл Кийтън, Уинона Райдър, Катрин О`Хара, Моника Белучи, Джена Ортега, Уилям Дефо, Джъстин Теру и други, възлизат на 264,3 милиона долара.

На второ в северноамериканския боксофис с 11,5 милиона долара е хорърът "Мълчанието е злото" с Джеймс Макавой и Макензи Дейвис. 

Следва "Дедпул & Върколака" с 5,2 милиона

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

В състава на оркестъра участват музиканти от различни страни. Всички те или са израснали във Виена, или са получили там своето музикално образование. Сред тях блестят и българските таланти, като Таня Джарова-Салюстио – концертмайстор от 1999 г. , флейтистите – Борис Липов и Венцислав Кандев, както и перкусионистът Светлозар Димитров, виолистката Пламена Иванова и пианистката Десислава Атанасова.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Няколко премиери очакват зрителите в „Топлоцентрала“
Актьорът Том Холанд разкри, че снимките на четвъртата част от поредицата „Спайдър-мен“ започват следващото лято
Шесто издание на фестивала „Танцови маршрути“
Изложба на японските изкуства кири-е и икебана ще бъде показана в Триъгълната кула на Сердика
(Не)Случайна среща със Стефан Гълъбов и Никола Станчев
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Изложбата "Жорж Папазов, когото (не) познаваме" е посветена на 130 години от рождението на художника
Калейдоскоп
Белградската рок група Van Gogh пристига за първи път в България
Цветни аспекти
Филмът „Обединителят“ за цар Борис Трети беше представен в Националната галерия
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.