NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения „Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
6507
Творчески отражения

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите. През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И

| 24 Октомври 2024, 20:52 ч.
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
Снимка © Организатори / Schoenbrunn Palace Orchestra

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

Нюйоркският кинофестивал представи основната програма на 62-рото си издание, в която са включени спечелилият наградата "Златна палма" в Кан "Анора" на режисьора Шон Бейкър, The Room Next Door на Педро Алмодовар и "Дахомей" на Мати Диоп, отличен на "Берлинале", предаде Асошиейтед прес.
 
Тридесет и три филма са включени в ежегодния форум, като тази година има сериозно международно участие - продукции от 24 държави, сред които 19 режисьори, които дебютират в най-престижната секция. 

Фестивалът, както вече беше обявено, ще започне на 27 септемри с прожекция на Nickel Boys на режисьора Рамел Рос. Филмът е адаптация на романа "Момчетата от "Никел" на Колсън Уайтхед, отличен с награда "Пулицър" през 2019 г. 

Алмодовар, който за 15-и път ще се включи в основната програма на фестивала в Ню Йорк, ще представи The Room Next Door с Джулиан Мур и Тилда Суинтън

Официално бе открита изложбата „La Belle Rose. Мистичната сила на малкото цвете“, която е сред акцентите на Българския фестивал на сливата в троянското село Орешак.

Експозицията, плод на обединените усилия на три музея – Националния исторически музей в София, Музея на Розата и Исторически музей (ИМ) „Искра“ в Казанлък, е подредена в зала 3 на Националното изложение на художествените изкуства и занаятите (НИХЗИ).

Експонатите в изложбата са почти изцяло от фондовете на ИМ „Искра“, а акцентът е върху развитието на розопроизводството в периода от Възраждането до Втората световна война, разказа Доротея Гюрджийска – Иванова, управител на НИХЗИ – Орешак.

„Идеята да поканим колегите за гостуващата изложба, дойде във връзка с предстоящия Български фестивал на сливата. Това, което искахме да покажем на нашата пу

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални перли е дворцовият оркестър „Виена Шьонбрун оркестра“. Сред инструментите на оркестъра е цигулка, изработена през 1697 г. от знаменития италиански майстор Карло Джузепе Тесторе.

Дворецът „Шьонбрун“ е сред най-емблематичните забележителности на Виена и ежегодно привлича над 3 милиона посетители. Там е и първото изпълнение на шестгодишния Волфганг Амадеус Моцарт пред императрица Мария Тереза. И днес дворецът продължава да бъде място за престижни музикални събития и концерти на „Виена Шьонбрун оркестра“.

В състава на оркестъра участват музиканти от различни страни. Всички те или са израснали във Виена, или са получили там своето музикално образование. Сред тях блестят и българските таланти, като Таня Джарова-Салюстио – концертмайстор от 1999 г. , флейтистите – Борис Липов и Венцислав Кандев, както и перкусионистът Светлозар Димитров, виолистката Пламена Иванова и пианистката Десислава Атанасова.

Café del Mundo идва за първи път в България на 12 октомври, съобщават от Sofia Live Club, домакин на събитието.

Ян Паскал и Александър Килиън имат десетки концерти и хиляди посетители всяка година, милиони гледания в Instagram и YouTube. 

„Любовта им към автентичния Пако де Лусия, съчетана с радостта от модерната поп музика като Coldplay или U2, прави тези двама артисти специални. Справянето с великите музикални традиции от Бах до Дефала, Café del Mundo показва най-висока чувствителност и мощен суверенитет. В резултат на това, двамата китаристи намират ентусиазирана публика по целия свят, работят с Кралския филхармоничен оркестър, продуцират в Abbey Road Studios (Лондон) и изграждат непрекъснато нарастваща общност от фенове“, припомнят организаторите.

Ян Паскал и Александър Килиън

Акварели на Николай Петков, рисувани през 2020 година, ще бъдат представени в столичната галерия „Аросита“. Експозицията е озаглавена „Инструменти на волята“ и ще бъде изложена от от 28 октомври до 11 ноември, съобщават организаторите.

„Защото инструментите на волята са така съществени от 2020 г. Изложбата включва 31 акварела с размери между 24 и 40 см, рисувани през 2020 г. и назовани „Инструменти на волята“ А, В, „Условна дистанция“, „Напряко до пролетта“, „Час по география“, „Студен фронт“, „Мек натиск“, „Делници“ А, В, „Нощна стража“, „Улови падаща звезда“, „Подчертано червено“, „Златна броня“, „Райска градина“, „Условен баланс“, „Пауза“, „Чертеж“, „Възли в няк

Изложбата „Въздух. Вода. Земя. Огън“ чрез живописни изображения прави ретроспекция на етапите на „Голямото пътешествие“ на Европа, (Grand Tour), от 18-и век в Южна Италия, изминато отново от неаполитанската художничка – Адриана Пинятели Мангони. 

Проектът ще бъде представен на оградата на резиденцията на италианското посолство на софийската улица „Париж“ от 5 септември до 20 декември, съобщават от посолството.

Авторката, в сътрудничество с Антонело Мильоци и Марко Марота, изминава очертания от огъня маршрут на активните в наши дни вулкани. Започва от Флегрейските полета и Везувий, преминава през подводната в голямата си част дъга, включваща активните вулкани на островите Стромболи и Вулкано, и накрая завършва с Етна.

Изображенията се

Фотоизложбата "Чудото и тайните на граовските лековити кладенчета, бунари и чешми" представят в Брезник.

Експозицията е дело на краеведа от града Аниела Асенова. През лятото на тази година тя е обиколила десетки населени места в региона на Брезнишко, документирайки местни водоизточници чрез снимков материал. Асенова се е срещнала и с хора по места, които са разказали повече за водните обекти.

Идеята на изложбата е да акцентира върху тези своеобразни исторически и културни паметници, някои от които съградени преди близо век с доброволен труд и желание от местното население. Проявата цели още да припомни, че водата е най-ценният ресурс, който от хилядолетия до наши дни е важен за хората.

Авторката на изложбата казва, че някои от старинните чешми в Граовско са с доста интересна и характерна орнаментика и надписи. Същите не са напълно изследвани, но биха могли да с

Град Гера в източната германска провинция Тюрингия ще почете един от най-известните художници на 20-и век - Ото Дикс, с голяма ретроспективна изложба, която ще бъде открита на 4 октомври, предаде ДПА.

Роденият в града през 1891 г. живописец и график е известен с това, че изобразява предизвикателствата на живота по време на Ваймарската република и бруталността на войната.

Заедно с Георг Грос и Макс Бекман той е смятан за един от най-важните художници от движението „Нова предметност“, възникнало през 20-те години на миналия век в Германия като реакция срещу експресионизма, припомня ДПА. 

Макар че неговият стил се променя многократно през целия му живот, в основата на творчеството на Дикс винаги стои стремежът към реализъм.

В чест на 120-ата годишнина от рождението на твореца изложбата "Ото Дикс: Вярвай на очите си" ще включва оригинални т

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 12:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
6507
Творчески отражения

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.

| 24 Октомври 2024, 20:52 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт у нас
Снимка © Организатори / Schoenbrunn Palace Orchestra

„Виена Шьонбрун оркестра“ ще има втори концерт в София. Той ще се състои в същия ден, веднага след първоначално обявения концерт – на 16 декември в зала „България“, съобщават организаторите.

През декември започва празнично турне в България, което ще премине през градовете Пловдив (10 декември – зала „С.И.Л.А.“), Варна (11 декември – ДКС), Шумен (12 декември – „Арена Шумен“), Велико Търново (13 декември – ДКС) и Русе (14 декември – „Арена Русе“).

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

Нюйоркският кинофестивал представи основната програма на 62-рото си издание, в която са включени спечелилият наградата "Златна палма" в Кан "Анора" на режисьора Шон Бейкър, The Room Next Door на Педро Алмодовар и "Дахомей" на Мати Диоп, отличен на "Берлинале", предаде Асошиейтед прес.
 
Тридесет и три филма са включени в ежегодния форум, като тази година има сериозно международно участие - продукции от 24 държави, сред които 19 режисьори, които дебютират в най-престижната секция. 

Фестивалът, както вече беше обявено, ще започне на 27 септемри с прожекция на Nickel Boys на режисьора Рамел Рос. Филмът е адаптация на романа "Момчетата от "Никел" на Колсън Уайтхед, отличен с награда "Пулицър" през 2019 г. 

Алмодовар, който за 15-и път ще се включи в основната програма на фестивала в Ню Йорк, ще представи The Room Next Door с Джулиан Мур и Тилда Суинтън

Официално бе открита изложбата „La Belle Rose. Мистичната сила на малкото цвете“, която е сред акцентите на Българския фестивал на сливата в троянското село Орешак.

Експозицията, плод на обединените усилия на три музея – Националния исторически музей в София, Музея на Розата и Исторически музей (ИМ) „Искра“ в Казанлък, е подредена в зала 3 на Националното изложение на художествените изкуства и занаятите (НИХЗИ).

Експонатите в изложбата са почти изцяло от фондовете на ИМ „Искра“, а акцентът е върху развитието на розопроизводството в периода от Възраждането до Втората световна война, разказа Доротея Гюрджийска – Иванова, управител на НИХЗИ – Орешак.

„Идеята да поканим колегите за гостуващата изложба, дойде във връзка с предстоящия Български фестивал на сливата. Това, което искахме да покажем на нашата пу

Около сто огнеборци от петнадесет пожарни гасят пожар, разразил се на покрива на културния център "Съмърсет хаус" в сърцето на Лондон, предадоха Франс прес и Ройтерс, като се позоваха на публикация на противопожарната служба на британската столица в социалната платформа "Екс".

"Причината за пожара все още не е известна", се казва в изявлението на лондонските пожарникари. "Екипите се борят с пламъците, които са локализирани в част от покрива", се допълва там.

Сградата, която е на брега на река Темза, е построена през 1547 година, като навремето е била кралски дворец, уточнява Ройтерс. Галерията "Кортоулд", където са изложени едни от най-великите колекции в световното изкуство, се намира в северното му крило.

Според информация на телевизионния канал "Скай Нюз" днес в "Съмърсет хаус" трябва да се проведе фестивал по брейк танци.

В програма ще прозвучат вечните произведения на фамилията Щраус. Виена е световнопризната като столица на класическата музика, а една от най-ярките съвременни музикални перли е дворцовият оркестър „Виена Шьонбрун оркестра“. Сред инструментите на оркестъра е цигулка, изработена през 1697 г. от знаменития италиански майстор Карло Джузепе Тесторе.

Дворецът „Шьонбрун“ е сред най-емблематичните забележителности на Виена и ежегодно привлича над 3 милиона посетители. Там е и първото изпълнение на шестгодишния Волфганг Амадеус Моцарт пред императрица Мария Тереза. И днес дворецът продължава да бъде място за престижни музикални събития и концерти на „Виена Шьонбрун оркестра“.

Café del Mundo идва за първи път в България на 12 октомври, съобщават от Sofia Live Club, домакин на събитието.

Ян Паскал и Александър Килиън имат десетки концерти и хиляди посетители всяка година, милиони гледания в Instagram и YouTube. 

„Любовта им към автентичния Пако де Лусия, съчетана с радостта от модерната поп музика като Coldplay или U2, прави тези двама артисти специални. Справянето с великите музикални традиции от Бах до Дефала, Café del Mundo показва най-висока чувствителност и мощен суверенитет. В резултат на това, двамата китаристи намират ентусиазирана публика по целия свят, работят с Кралския филхармоничен оркестър, продуцират в Abbey Road Studios (Лондон) и изграждат непрекъснато нарастваща общност от фенове“, припомнят организаторите.

Ян Паскал и Александър Килиън

Акварели на Николай Петков, рисувани през 2020 година, ще бъдат представени в столичната галерия „Аросита“. Експозицията е озаглавена „Инструменти на волята“ и ще бъде изложена от от 28 октомври до 11 ноември, съобщават организаторите.

„Защото инструментите на волята са така съществени от 2020 г. Изложбата включва 31 акварела с размери между 24 и 40 см, рисувани през 2020 г. и назовани „Инструменти на волята“ А, В, „Условна дистанция“, „Напряко до пролетта“, „Час по география“, „Студен фронт“, „Мек натиск“, „Делници“ А, В, „Нощна стража“, „Улови падаща звезда“, „Подчертано червено“, „Златна броня“, „Райска градина“, „Условен баланс“, „Пауза“, „Чертеж“, „Възли в няк

Изложбата „Въздух. Вода. Земя. Огън“ чрез живописни изображения прави ретроспекция на етапите на „Голямото пътешествие“ на Европа, (Grand Tour), от 18-и век в Южна Италия, изминато отново от неаполитанската художничка – Адриана Пинятели Мангони. 

Проектът ще бъде представен на оградата на резиденцията на италианското посолство на софийската улица „Париж“ от 5 септември до 20 декември, съобщават от посолството.

Авторката, в сътрудничество с Антонело Мильоци и Марко Марота, изминава очертания от огъня маршрут на активните в наши дни вулкани. Започва от Флегрейските полета и Везувий, преминава през подводната в голямата си част дъга, включваща активните вулкани на островите Стромболи и Вулкано, и накрая завършва с Етна.

Изображенията се

Фотоизложбата "Чудото и тайните на граовските лековити кладенчета, бунари и чешми" представят в Брезник.

Експозицията е дело на краеведа от града Аниела Асенова. През лятото на тази година тя е обиколила десетки населени места в региона на Брезнишко, документирайки местни водоизточници чрез снимков материал. Асенова се е срещнала и с хора по места, които са разказали повече за водните обекти.

Идеята на изложбата е да акцентира върху тези своеобразни исторически и културни паметници, някои от които съградени преди близо век с доброволен труд и желание от местното население. Проявата цели още да припомни, че водата е най-ценният ресурс, който от хилядолетия до наши дни е важен за хората.

Авторката на изложбата казва, че някои от старинните чешми в Граовско са с доста интересна и характерна орнаментика и надписи. Същите не са напълно изследвани, но биха могли да с

Град Гера в източната германска провинция Тюрингия ще почете един от най-известните художници на 20-и век - Ото Дикс, с голяма ретроспективна изложба, която ще бъде открита на 4 октомври, предаде ДПА.

Роденият в града през 1891 г. живописец и график е известен с това, че изобразява предизвикателствата на живота по време на Ваймарската република и бруталността на войната.

Заедно с Георг Грос и Макс Бекман той е смятан за един от най-важните художници от движението „Нова предметност“, възникнало през 20-те години на миналия век в Германия като реакция срещу експресионизма, припомня ДПА. 

Макар че неговият стил се променя многократно през целия му живот, в основата на творчеството на Дикс винаги стои стремежът към реализъм.

В чест на 120-ата годишнина от рождението на твореца изложбата "Ото Дикс: Вярвай на очите си" ще включва оригинални т

В състава на оркестъра участват музиканти от различни страни. Всички те или са израснали във Виена, или са получили там своето музикално образование. Сред тях блестят и българските таланти, като Таня Джарова-Салюстио – концертмайстор от 1999 г. , флейтистите – Борис Липов и Венцислав Кандев, както и перкусионистът Светлозар Димитров, виолистката Пламена Иванова и пианистката Десислава Атанасова.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.